تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۰ مرداد ۹۴.::. ساعت : ۵:۰۶ ب.ظ

امر به معروف در یک پروژه عمرانی

amr be maroof da poroje.. (8)

مدتی است شبکه آب آشامیدنی روستا بعلت فرسودگی و ترکیدگی های مکرر در بسیاری از خیابان های اصلی زیبد تعویض شده و از آن زمان تا چند روز پیش آبفار نسبت به رفع خرابی ها و لکه گیری آسفالت اقدام نکرده بود.

amr be maroof da poroje.. (13)

ظهر پنجشنبه ۱۵ مردادماه پس از نماز ظهر و عصر و هنگامی که نمازگزاران از مسجد جامع روستا خارج میشدند عملیات لکه گیری آسفالت کانال های شبکه آب روستا به جلوی مسجد رسیده بود.

کارگران شهرداری کاخک بعنوان پیمانکار آب و فاضلاب روستایی گناباد با امکانات و ماشین آلاتشان آمده بودند و بهمراه کارگران آب و فاضلاب آسفالت گرم را که با هزینه بسیار بالا تهیه شده بود بر روی کانال ها میریختند و غلطک هم مشغول کوبیدن بود. اما یک جای کار می لنگید.

عدم زیرسازی و آماده سازی مناسب بستر کار باعث شده بود آسفالت گرم را بر روی خاک بریزند و این یعنی اتلاف آسفالت و هزینه و منابع .

در اینجا که مسئله، مسئله اتلاف بیت المال و از سر باز کنی بود جای امر به معروف و نهی از منکر احساس می شد. هر چنر برای مسئولین و دولتی ها باشد.

این مسئله بر چند تن از نمازگزارن سخت آمد و پس از صحبتهای فراوان با کارگران و عوامل حاضر در صحنه و تماس تلفنی با مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان و عدم پاسخگویی مناسب جلوی ادامه کار را گرفتند و لحظاتی کار متوقف شد.

amr be maroof da poroje.. (2)

amr be maroof da poroje.. (1)

amr be maroof da poroje.. (7)

amr be maroof da poroje.. (6)

amr be maroof da poroje.. (5)

amr be maroof da poroje.. (12)

با توجه به اینکه آسفالت، گرم بود و در صورت عدم استفاده آن در همان لحظه خراب میشد همین نمازگزاران بیل به دست در محل کار حاضر شدند و با کمک آنها کار زیرسازی بصورت بهتری ادامه پیدا کرد و لکه گیری هم سرعت بخشید.

این مسئله در حالی بود که با پیگیری های مکرر اداری و تذکرات متعدد دهیاری و شورای اسلامی زیبد به آب و فاضلاب روستایی گناباد مبنی بر زیرسازی مناسب، نتیجه دلخواه حاصل نشده بود و اصرار بر این امر از طریق اداری و مکاتبات مؤثر واقع نشد.

وقوع این امر به معروف و نهی از منکر هر چند در اندازه ای کوچک بود بار دیگر نشان داد قدرت اثربخشی دخالت و مشارکت عمومی در برنامه های اجتماعی تا چه میزان مؤثر است. مشارکت اجتماعی کلیدی است که بسیاری از قفل های بازنشدنی را باز خواهد کرد. اگر بخواهیم…

amr be maroof da poroje.. (4)

amr be maroof da poroje.. (3)

amr be maroof da poroje.. (8)

amr be maroof da poroje.. (9)

amr be maroof da poroje.. (10)

amr be maroof da poroje.. (11)

دیدگاه خود را به ما بگویید.