تاریخ انتشار :پنج شنبه ۵ آذر ۹۴.::. ساعت : ۹:۰۷ ب.ظ

درخواست عاجزانه پیرزن گنابادی از بدرتوس برای درمان همسر سرطانیش

badrtoos

حدود ۹ ماه است که سپرده گذاران موسسه بدرتوس در گناباد برای دریافت سود سپرده خود دچار مشکل شده اند و این مشکل زمانی دو چندان می شود که در ماههای اخیر هیچ اعتباری در این موسسه وجود ندارد.

به گزارش گناپا؛ یک زن ۸۰ ساله که در روستای زیبد از توابع بخش کاخک گناباد زندگی می کند (همسر آقای حسن شهابی – حسن کربلایی قاسم) حدود ۳ سال پیش تمام نقدینگی خود را در این موسسه سپرده گذاری کرده ام تا بتوانیم مخارج زندگی و درمان شوهرم را که مبتلا به سرطان است را تامین کنم.
وی ادامه داد: ابتدا این موسسه سود پول را به موقع به حساب من واریز میکرد اما حدود ۹ ماه است که سود سپرده به طور ناقص واریز می شود که طی دو ماه گذشته هیچ مبلغی به حساب من واریز نشده است.
وی افزود: این در حالی است که بنده در طول این ۹ ماه با مشکلات تامین مخارج درمان همسرم مواجه شده ام.
این سپرده گذار گفت: یک ماه است که همسرم در بیمارستان مشهد بستری است و برای ترخیص وی باید مبلغ ۴ میلیون تومان پرداخت می کردم ولی وقتی از مسئولین این شعبه تقاضا کردم بخشی از سپرده ام را برگردانند تا بتوانم شوهرم را ترخیص کنم آنها به من اعلام کردند فعلا هیچ پولی در شعبه وجود ندارد.
این زن گفت: برایم من در این سن و سال بسیار سخت است که این مشکلات را تحمل کنم و برای دریافت اصل سپرده ام که حدود ۱۰ میلیون تومان می باشد حاضرم به هر شهری یا مسئولی که بگویند مراجعه کنم تا بتوانم بخشی از مشکلات خود را برطرف کنم.
وی که اشک می ریخت ادامه داد: منبع درآمدی ندارم و از مسئولین بدر توس عاجزانه تقاضا می کنم برای رفع مشکل من مقداری از سپرده ام را واریز نمایند.
همچنین عده ای دیگر از سپرده گذاران هم با بیان بخشی از مشکلات خود از مسئولین شعبه بدر توس در گناباد درخواست داشتند تا تکلیف اصل سپرده شان مشخص شود.
مسئول شعبه بدر توس گناباد در مورد وضعیت موسسه بدر توس گفت: هر روز پیگیر تقاضای سپرده گذاران هستم ولی تاکنون تماس با مسئولین شعبات بدرتوس استان برای حل موضوع پاسخی نداشته است و متاسفانه هر چند مدت رئیس شعبات در استان عوض می شود.
مهدی کریمی افزود:گفته می شود استانداری خراسان رضوی بزودی حسابرسی این موسسه را آغاز می کند تا تکلیف سپرده گذاران مشخص شود.
وی در پایان گفت: سیستم های دریافت وجه و سپرده این موسسه فعال می باشد ولی به علت نامشخص بودن وضعیت موسسه افتتاح حساب جدیدی را انجام نمی دهیم.
روزنامه خراسان در مورد بدر توس
دارایی های ۳ موسسه «بدر توس»، «الزهرا» و «پیوند» برای واگذاری به آرمان ایرانیان ارزشیابی می شود

مسئولان استانداری خراسان رضوی و فرمانداری مشهد در راستای تعیین تکلیف موسسه مالی و اعتباری آرمان و همچنین ۳ موسسه مالی و اعتباری بدر توس، الزهرا و پیوند روز گذشته جلسه ای با مدیران این موسسات برگزار کردند.معاون سیاسی امنیتی فرمانداری مشهد روز گذشته با بیان این خبر به خراسان گفت: بر اساس سیاست های بانک مرکزی و هماهنگی با این بانک جلساتی با حضور مدیران موسسه «آرمان» و مدیران موسسات «بدر توس»، «الزهرا» و «پیوند» با حضور مدیران استانداری خراسان رضوی و فرمانداری تا تعیین تکلیف نهایی وضعیت ۳ موسسه «بدر توس»، «الزهرا» و «پیوند» برگزار خواهد شد.محمود کریمی در ادامه گفت: در جلسه دیروز به جمع بندی رسیدیم که پس از انجام مراحل حسابرسی که از طرف موسسه «آرمان» در مورد میزان سپرده ها و وام های داده شده توسط ۳ موسسه «بدر توس»، «الزهرا» و «پیوند» می شود و تراز این ۳ موسسه مشخص می شود این موسسات نیز در موسسه «آرمان» تجمیع و ساماندهی شوند و همچنین املاک آن ها نیز کارشناسی شود.
 
 کریمی تصریح کرد: پس از این که هفته آینده مراحل نهایی قانونی شدن هیئت مدیره «آرمان» انجام شود کار حسابرسی ۳ موسسه «بدر توس»، «الزهرا» و «پیوند» توسط آرمان انجام می شود.معاون فرماندار افزود: البته تغییر نام موسسه «آرمان» نیز انجام خواهد شد و نام این موسسه تغییر خواهد کرد.کریمی تصریح کرد: جلسات برای ساماندهی ۳ موسسه اعتباری فوق الذکر و در راستای ایجاد آرامش برای مردم و سپرده گذاران در هفته آینده و روزهای آتی تا به دست آوردن نتیجه مطلوب برگزار خواهد شد.دکتر زکریا متحمل مدیرعامل موسسه اعتباری «آرمان ایرانیان» در پاسخ به این سوال خراسان که جلسه دیروز درباره ۳ موسسه اعتباری «بدر توس»، «الزهرا» و «پیوند» به چه نتیجه ای رسید؟ گفت: جمع بندی جلسه دیروز به این شکل شد که کلیه مدارک این ۳ تعاونی به همراه تراز حساب های ۹۳ و ۹۴ و آخرین ماه ها را بدهند و یک موسسه حسابرسی مورد تأیید بانک مرکزی دارایی ها و بدهی های آن ها را ارزشیابی کند و بعد «آرمان ایرانیان» متناسب با ارزش دارایی های مورد قبول تعهد پرداخت سپرده های سپرده گذاران این تعاونی ها را انجام دهد. وی تصریح کرد: در پی صدور مجوز ثبت موسسه آرمان ایرانیان توسط بانک مرکزی طی نامه مورخ ۹۴٫۸٫۱۱ این موسسه آخرین مراحل ثبت را ظرف هفته جاری به پایان رساند و رسما ثبت قانونی ظرف چند روز آینده اعلام می شود.
 

دیدگاه خود را به ما بگویید.