تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۵ مهر ۹۴.::. ساعت : ۱۱:۱۸ ق.ظ

محمدعلی نبی پور فرماندار جدید گناباد شد

105630t
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)– منطقه خراسان، محمدعلي نبي‌پور صبح امروز در جلسه معارفه خود که در سالن همایش‌های علامه بهلول گنابادی دانشگاه آزاد اسلامی گناباد و با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی برگزار شد، گفت: یکی از علت‌های اصلی مهاجرت اهالی گناباد، کم‌آبی شهرستان است که باید با برنامه‌ریزی دقیق و مدون به استحصال آب و استفاده بهینه این ماده حیاتی در شهرستان پرداخته شود.
فرماندار جديد شهرستان گناباد افزود: اين شهرستان در گذشته و در حال حاضر یکی از قطب‌های صنعت و معدن در جنوب خراسان بوده اما امروزه خام‌فروشی و عدم فرآوری معادن و صنایع وابسته به آن یکی از معضلات شهرستان است.
a503c3efaf850c708e40632c4b19c158
وی با بیان اینکه توجه به توریست و گردشگری در گناباد مغفول واقع شده است، اظهار کرد: گناباد با تاریخ کهن خود دارای آثار تاریخی فراوانی است که سبب جذب توریست‌های داخلی و خارجی می‌گردد.
نبی‌پور با بيان اينكه باید به گردشگری به عنوان یک صنعت نگاه شود، اضافه كرد: خوشبختانه گناباد دارای زمینه‌های گردشگری خوبی در حوزه‌های مذهبی، تاریخی و سیاحتی است و گردشگری می‌تواند یکی از پایه‌های توسعه شهرستان باشد.
وی به وجود مراکز متعدد دانشگاهی در گناباد اشاره کرد و گفت: باید چرخه صنعت، معدن و علم را در جهت توسعه شهرستان بهم متصل کرد.
فرماندار گناباد افزود: اين شهرستان با وجود مراکز دانشگاهی، دارای منابع انسانی غنی نیز هست که باید از این ظرفیت نیز به خوبی استفاده گردد.
وي با بیان اینکه دولت دغدغه‌هایي در خصوص فرمانداران بومی دارد، تاکید کرد: من گناباد بزرگ و شهروندان را در هر گوشه‌ای از این شهرستان ارج می‌نهم و تعلق خاطر محلی، در اجرای سیاست‌های دولت و مطالبات مردمی دخیل نخواهد شد.
۸۵ درصد فرمانداران خراسان رضوی غیر بومی هستند
در ادامه این مراسم معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: در ۲۲ انتخاب صورت گرفته برای فرمانداری‌های استان، ۸۵ درصد فرمانداران غیر بومی هستند.
سید محسن صادقی افزود: فرمانداران بومی علی‌رغم اینکه شناخت خوبی از شهر خود داشته و انگیزه مضاعفی نیز برای خدمت‌رسانی دارند، خود و خانواده‌اش در توجه عموم مردم قرار دارد.
وي با بیان اینکه گناباد اولین شهرستان استان خراسان رضوی است که فرماندار آن در دولت یازدهم تغییر نموده است، گفت: یکی از شرایط اولیه دولت در انتصاب فرمانداران غیر بومی، بیتوته نمودن فرماندار در شهرستان محل خدمت است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: آقای صائمی‌فرد، فرماندار سابق شهرستان به دلیل بیماری و شرایط خاص خانوادگی مبنی‌بر عدم امکان بیتوته کردن در گنابا ، از سمت خود در فرمانداری گناباد استعفا داد.
صادقی افزود: شایستگی، توانایی، انطباق با گفتمان دولت، خوش‌نامی و داشتن پیشینه اجرایی مهمترین شاخصه‌های انتخاب بک فرماندار است.
وي همچنين گفت: از میان چهار گزینه نهایی که شاخصه‌های لازم را داشتند، گزینه غیربومی برای سمت فرمانداری گناباد نهایی شد و تا آن زمان اجماع نظری برای وجود گزینه بومی در گناباد وجود نداشت.
صادقي ادامه داد: پس از درخواست‌های متعدد مردم گناباد و اجماع نظر به‌وجود آمده در شهرستان برای فرماندار بومی، آقای محمدعلي نبی‌پور برای این سمت انتخاب شد.
گناباد دارای تراز دانشگاهی است
در ادامه این مراسم، فرماندار سابق گناباد نيز گفت: گاهی اوقات شرایط و جسم انسان، توفیق خدمت را سلب می‌کند.
موسی‌الرضا صائمی فرد در خصوص علت کنارگیری خود از سمت فرمانداری گناباد بیان کرد: بنده به دلیل جراحی سخت و پیچیده‌ای که در ماه رمضان داشتم و توصیه پزشکان معالج بر عدم مشغول بودن در کار استرس‌زا، توفیق خدمت به مردم گناباد را از دست دادم.
وي افزود: مردم گناباد، مردمی ارزش‌مدار، ولایت‌مدار و قابل اعتماد هستند و برای حفظ انقلاب اسلامی و پشتیبانی از ولایت فقیه تلاش می‌کنند.
صائمی‌فرد با بیان اینکه گناباد دارای تراز دانشگاهی است، تصریح کرد: به‌‌ازای هر چهار شهروند یک دانشجو در گناباد مشغول به تحصیل است و بر همین اساس باید توجه خاصی به گناباد و مخصوصاً مجتمع آموزش عالی گناباد که دارای دانشجویان فراوان ولی زیرساخت فیزیکی نامناسب است، صورت گیرد.
وی سه طرح بنیادین خود را بر مبنای نیاز کشور و فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی‌بر اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: این طرح‌های عملیاتی مورد استقبال دولت قرار گرفته است و اگر بخواهد در کشور اتفاقی در خصوص اجرایی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی صورت گیرد، گناباد مدل این طرح در کشور است.
صائمی‌فرد افزود: مشکل اصلی گناباد مسائل سیاسی و امنیتی نیست، بلکه مهم‌ترین مشکل گناباد، اشتغال و مهاجرات شهروندان گنابادی است و اگر این مشکل برطرف گردد بسیاری از مشکلات حوزه اجتماعی گناباد برطرف می‌شود.
امام جمعه گناباد نیز در ادامه این مراسم گفت: از دیدگاه اسلام، حکومت اسلامی وظیفه اقامه حق و جلوگیری از فساد، باطل و نابسامانی و خدمت به مردم را بر عهده دارد.
حجت الاسلام حسن صادقی‌نسب افزود: خوشبختانه خدمت‌های فراوانی در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی و عمرانی به مردم گناباد شده است اما مهمترین مشکل گناباد، اشتغال و مسائل فرهنگی و اجتماعی است که باید مسئولان توجه کافی به این موضوعات داشته باشند.
گفتني است؛ محمدعلی نبی پور متولد ۱۳۵۱ در شهرستان گناباد، دانشجوی دکترای علوم سیاسی و مسئول دبیرخانه انتصابات خراسان رضوی است. وی در سال ۱۳۸۰ تا ۸۴ فرماندار سرایان و مدتی نیز مدیر کل ارزیابی بر عملکرد و شکایات خراسان جنوبی بوده است.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.