تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۴ دی ۹۴.::. ساعت : ۷:۳۴ ب.ظ

معتمدین خود را معرفی کنید

markaz nikookari

طرح یک موضوع:
همه ما در زیبد با نمونه هایی از افراد ذیل آشنایی داریم:
۱-  مستمندانی که بلحاظ مالی ضعیف بوده و حتی توانایی تهیه یک وعده غذای گرم را ندارند.
۲-  کهنسالانی که توانایی مالی دارند یا فرزندانی دارند که میتوانندکمک مالی بکنند ولی کسی نیست یک وعده غذای گرم برایشان تهیه کند.
۳-  زنان سرپرست خانواری که اگر پشتیبانی شوند میتوانند تهیه غذای گرم و پرستاری از این کهنسالان و بیماران را برعهده گیرند و از این طریق کمک معیشت خانواده خود هم باشند.
۴-  دانش آموزان یا دانشجویانی که بهره هوشی بالایی دارند و با نمرات خوب فارغ التحصیل میشوند ولی چون از نظر مالی ضعیفند در ادامه تحصیل به مشکل میخورند.
۵-  و فراوان آدمهایی که در تهیه منزل، جهیزیه، دارو و درمان و… مشکل دارند.
از طرف دیگر افراد خیری هم هستند که علاقه دارند به اینگونه افراد کمک کنند ولی نمیدانند به چه کسی و چگونه. شناختی از افراد و نیازمندی هایشان ندارند.
وجود یک مرکز یا واحد خیریه میتواند حلقه رابط این دو طیف باشد و آنها را به هم برساند. آدمهای معتمدی که کمکهای خیرین را جلب و به حق دارانش برسانند این مجموعه را شکل میدهند.

markaz nikookari

با رایزنی که با کمیته امداد انجام شده است امکان اعطای مجوز ایجاد واحد یا مرکز نیکوکاری برای زیبد فراهم شده و بدنبال افراد معتمدی که توانایی اینکار را داشته باشند هستیم.
در سه نقطه زیبد، گناباد و مشهد بزرگان و معتمدینی را لازم داریم که راه اندازی و اداره این مجموعه را برعهده گیرند.
از شما همشهریان عزیز در خواست میکنیم اولاُ نظر خود را برای ضرورت وجود چنین نهادی در زیبد بیان کنید و در ثانی افرادی که میشناسید و فکر میکنید مناسب اینکارند را در قسمت نظرات و یا در شبکه اجتماعی تلگرم به شماره ۰۹۱۵۳۷۵۸۱۱۰ معرفی کنید.

این مطلب بمنزله نظرسنجی از شماست که افراد مورد اعتماد خود را برای این واحد معرفی میکنید.
با تشکر – دهیاری زیبد

یک دیدگاه

  1. مهدي می‌گه:

    با تشکر از کساني که طرح بالا را پيشنهاد داده اند من پيشنهاد ديگري مشابه طرح بالا دارم که اميدوارم براي آن نيز چاره اي انديشيده شود.
    با توجه به اينکه تعداد خانم هاي سرپرست خانواده زياد مي باشد و بسياري از آنها قادر به انجام يکسري از کارها که قدرت مردانه ميخواهد نيستند و از طرفي فرزندان آنها حاضرند هزينه آن را پرداخت کنند ولي کسي را نميشناسند تا اين کارها را به او واگزار کرده و دستمزد پرداخت کنند خواهشمند است در خصوص ايجاد گروهي بابت اينگونه کارها هم برنامه ريزي کنيد تا در مواقع لزوم بتوان مستقيما از آنها درخواست کمک کرد.
    ( کارهايي مثل برف روبي – آبياري – ساخت و ساز خرابي هاي منازل و….)

دیدگاه خود را به ما بگویید.