تاریخ انتشار :سه شنبه ۳ آذر ۹۴.::. ساعت : ۱:۴۵ ق.ظ

پنجشنبه ۵ آذر نوبت اجرای زیبدی هاست

taziye (2)

ششمین سوگواره تعزیه خوانی شهرستان گناباد با حضور گروههای منتخب تعزیه روز یکشنبه در محل نمایش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان آغاز شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد به خبرنگار ایرنا گفت : این سوگواره با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تحرف زدایی از نسخ شبیه خوانی و ارتقاء سطح هنر در حوزه تعزیه همه ساله از اول تا ششم آذرماه برگزار می شود.
علی قنبری گفت: از مجموع ۲۵ گروه تعزیه خوان که برای حضور در این سوگواره اعلام آمادگی کردند، بعد از بررسی محتوایی آثار شش گروه انتخاب و در مدت برگزاری به اجرای هنر تعزیه خوانی می پردازند.
وی یادآورشد: گناباد یکی از شهرستانهای شاخص و قطب تعزیه خوانی خراسان رضوی و کشور و از ظرفیتهای شاخصی در این بخش برخوردار است و همه ساله مراسم تعزیه خوانی و از شش سال گذشته نیز سوگواره تعزیه در محرم و صفر و از جمله در آستانه اربعین و آخر صفر در این شهرستان برگزار می شود.
قنبری با تاکید بر لزوم توجه اساسی به محتواهای مضامین تعزیه خوانی گفت: با هدف غنابخشی هر چه بیشتر این بخش کتاب محتواها و مضامین تعزیه بعد از سه سال با تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد تدوین و آماده چاپ شد.
حدود ۳۰ گروه تعزیه خوان در شهرستان گناباد به اجرای هنر تعزیه خوانی می پردازند.
خاطرنشان می شود گروه قمر بنی هاشم دهستان زیبد در روز پنجشنبه پنجم آذر ماه ساعت۱۸ در محل سالن ارشاد در خیابان شهید شوریده گناباد اجرا خواهند داشت.
حمیدرضا صباغ کارگردان این گروه در مصاحبه با پایگاه اطلاع رسانی زیبد از همشهریان عزیز درخواست نمود تا با حضور خود در این مراسم موجبات امید و دلگرمی بازیگران که اکثراً جوانان و نوجوانان هستند را فراهم آورند.

صباغ در ادامه افزود: با توجه به تجربه سالیان گذشته و درخواستهای مکرر مسئولین برگزاری سوگواره، موضوع تعزیه امسال گروه زیبد خروج مختار خواهد بود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.